Popis „Stredne hlboké“ označuje najslabšie objekty, ktoré možno na tomto obrázku vidieť a ktoré majú asi 29. magnitúdu (sú asi miliardkrát slabšie ako tie, ktoré je možné vidieť voľným okom), zatiaľ čo „široké pole“ označuje celkovú plochu, ktorá bude pokrytá na snímke, čo je približne jedna dvanástina plochy Mesiaca v splne. Snímka pozostáva z ôsmich rôznych farieb blízkeho infračerveného svetla zachyteného Webbovou Near-Infrared Camera (NIRCam), rozšírených o tri farby ultrafialového a viditeľného svetla z Hubbleovho vesmírneho teleskopu agentúry NASA/ESA. Táto nádherná farebná snímka odhaľuje v bezprecedentných detailoch vesmír plný galaxií až po tie najvzdialenejšie miesta, z ktorých mnohé predtým nevidel HST ani najväčšie pozemské teleskopy, ako aj množstvo hviezd v našej vlastnej Mliečnej dráhe.
Tento obrázok predstavuje časť celého zorného poľa PEARLS, ktoré bude asi štyrikrát väčšie. Tisíce galaxií v obrovskom rozsahu vzdialeností a času sú viditeľné v nádherných detailoch, mnohé po prvýkrát. Svetlo z najvzdialenejších galaxií k nám prichádzalo takmer 13,5 miliardy rokov. Pretože tento obrázok je kombináciou viacerých expozícií, niektoré hviezdy vykazujú ďalšie difrakčné hroty.
Tento reprezentatívny farebný obrázok bol vytvorený pomocou Hubbleovho filtra F275W (fialový), F435W (modrý) a F606W (modrý); a Webbovho filtra F090W (azúrová), F115W (zelená), F150W (zelená), F200W (zelená), F277W (žltá), F356W (žltá), F410M (oranžová) a F444W (červená).