Astronauti z Medzinárodnej vesmírnej stanice pristáli v Mexickom zálive

, Autor:
Misia spoločnosti SpaceX v nedeľu bezpečne dostala na Zem štyroch astronautov z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). Kapsula Dragon s padákom dopadla do vôd Mexického zálivu pri pobreží Panama City na Floride krátko pred treťou hodinou ráno tamojšieho času.

Po šiestich mesiacoch vo vesmíre sa štyria astronauti z historickej misie NASA-SpaceX vrátili späť na Zem. Kozmická loď spoločnosti SpaceX Crew Dragon, prezývaná Resilience, bola odpojená od Medzinárodnej vesmírnej stanice.

(SITA/AP) - Bol to prvý návrat americkej posádky v tme od mesačnej misie Apollo 8 v roku 1968. Cesta domov pre astronautov trvala iba 6,5 hodiny. Kvarteto pozostávajúce z tria Američanov Mike Hopkins, Shannon Walkerová, Victor Glover a Japonca Soičiho Nogučiho pôsobilo na ISS od novembra. Po návrate tejto štvorice zostalo na ISS sedem ľudí.


(c) 2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.