Astronauti na ISS začali montovať nový spojovací adaptér pre komerčné lety

, Autor:
Dvaja americkí astronauti z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) vystúpili v piatok do otvoreného vesmíru, aby namontovali na stanicu nové dvere pre návštevníkov. Využijú ich predovšetkým cestujúci komerčných letov do vesmíru. Informáciu priniesla agentúra AP.

Kredit: NASA

(SITA) - Astronauti Jeffrey Williams a Kate Rubinsová majú za úlohu pripevniť na vesmírnu stanicu spojovací adaptér, ktorý umožní pripájanie komerčných vesmírnych modulov k ISS. Adaptér dodala firma SpaceX, ktorá ponúka lety do kozmu.

Spojené štáty zo svojho územia na obežnú dráhu naposledy vyslali ľudskú posádku v roku 2011. Spoločnosti SpaceX a Boeing chcú lety ľudí do vesmíru obnoviť v najbližších dvoch rokoch, ich rakety budú štartovať z Mysu Canaveral na Floride. Dovtedy bude lety do vesmíru zabezpečovať Rusko.


(c) 2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.