Doktor Melvin Vopson, fyzik, už publikoval zistenia naznačujúce, že informácie majú hmotnosť a že všetky elementárne častice, najmenšie známe stavebné kamene vesmíru, uchovávajú informácie o sebe, podobne ako ľudia majú DNA .
Teraz navrhol experiment - ktorý, ak sa ukáže ako správny, znamená, že zistí, že informácia je piatou formou hmoty, popri pevnej, kvapalnej, plynnej a plazme . Dr. Vopson povedal: „Toto by bol prelomový moment, pretože by zmenil fyziku, ako ju poznáme, a rozšíril by naše chápanie vesmíru. Ale nebolo by to v rozpore so žiadnym z existujúcich fyzikálnych zákonov.
„Nie je to v rozpore s kvantovou mechanikou, elektrodynamikou, termodynamikou alebo klasickou mechanikou. Jediné, čo robí je, že dopĺňa fyziku o niečo nové a neuveriteľne vzrušujúce."
Predchádzajúce výskumy naznačujú, že informácie sú základným stavebným kameňom vesmíru a majú fyzickú hmotnosť. Dokonca tvrdia, že informácia by mohla byť nepolapiteľnou temnou hmotou, ktorá tvorí takmer tretinu vesmíru.
„Ak predpokladáme, že informácia je fyzická a má hmotnosť a že elementárne častice majú o sebe DNA informácie, ako to môžeme dokázať? Môj posledný článok je o testovaní týchto teórií, aby ich vedecká komunita mohla brať vážne.“ poznamenal Dr. Vopson. Jeho experiment má za cieľ zistiť a zmerať informácie v elementárnej častici pomocou kolízie častica - antičastica.
Informácie v elektróne sú 22 miliónov krát menšie ako jeho hmotnosť, ale obsah informácií môžeme zmerať ich vymazaním. Vieme, že keď sa zrazí častica hmoty s časticou antihmoty, navzájom sa anihilujú. A informácie z častice musia niekam ísť, keď budú zničené. Proces anihilácie premieňa všetku zvyšnú hmotu častíc na energiu, typicky gama fotóny. Akékoľvek častice obsahujúce informácie sa premenia na nízkoenergetické infračervené fotóny.
V štúdii Dr. Vopson predpovedá presnú energiu infračervených fotónov, ktorá je výsledkom vymazania informácií.
Dr. Vopson verí, že jeho práca by mohla ukázať, že informácie sú kľúčovou zložkou všetkého vo vesmíre a že by sa mohla objaviť nová oblasť fyzikálneho výskumu.
Článok je publikovaný v časopise AIP Advances.