Jeff Bezos plánuje byť na palube prvého vesmírneho letu Blue Origin s posádkou

, Autor:
Americký podnikateľ Jeff Bezos bude na palube prvého letu s posádkou jeho vesmírnej spoločnosti Blue Origin. Oznámil to na službe Instagram s tým, že v rakete New Shepard s ním bude aj jeho brat a víťaz ešte trvajúcej aukcie. Let, ktorý odštartuje z Texasu, je naplánovaný na 20. júla, na výročie pristátia Apolla 11 na Mesiaci.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos. Foto: archívne, SITA/AP

(SITA/AP) - „Vidieť Zem z vesmíru, to vás zmení, zmení to váš vzťah s touto planétou. Je to jedna Zem,“ vyjadril sa zakladateľ spoločnosti Amazon vo videu na Instagrame. Ako v ňom tiež vysvetlil, letieť chce preto, lebo to chcel „urobiť celý svoj život“. „Je to dobrodružstvo. Je to pre mňa veľká vec,“ povedal.

 

Aukcia na miesto v New Shepard sa končí v sobotu. Najvyššia ponuka má v súčasnosti hodnotu 2,8 milióna dolárov. Aukcia má takmer 6 000 účastníkov zo 143 krajín. Víťaznú sumu darujú nadácii Club for the Future, ktorú založila Blue Origin. Jej misiou je inšpirovať budúce generácie k práci v oblasti vedy a techniky a pomôcť vytvárať budúcnosť života vo vesmíre.


(c) 2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.