Jedinečná príležitosť pre obyvateľov Slovenska. Do 6. februára 2022 môžu zaslať pohľadnicu americkej nadácii Club for the Future, ktorá pôsobí v rámci spoločnosti Blue Origin. Pri opätovnom pristáti na Zemi budú pohľadnice označené pečiatkou “Letelo do vesmíru” (anglicky “Flown to Space”) a doručené naspäť odosielateľom na Slovensku. Slovensko je prvou európskou krajinou, ktorá má túto možnosť. Pokyny pre účastníkov, ako aj vzor pohľadnice na vytlačenie sú na stránke https://spacegeneration.org/vesmirna-posta.
Nadáciu Club for the Future založila spoločnosť Blue Origin v roku 2019. Jej poslaním je inšpirovať budúce generácie, aby sa venovali kariére v oblasti STEM – teda vo vede, technológiách, inžinierstve a matematike, a podieľali sa tak na budúcnosti ľudstva vo vesmíre. Jednou z jej aktivít je aj posielanie pohľadníc do vesmíru raketami New Shepard spoločnosti Blue Origin.
Spoločnosť Blue Origin založil Jeff Bezos s víziou, že ľudstvo bude musieť expandovať, skúmať, nájsť nové energetické a materiálne zdroje a presunúť priemyselné odvetvia, ktoré zaťažujú Zem, do vesmíru. Blue Origin pracuje na vývoji opakovane použiteľných nosných rakiet.
O logistiku Vesmírnej pošty na Slovensku sa starajú členovia organizácie Space Generation Advisory Council (SGAC) v spolupráci s priemyselnou zložkou Slovenskej vesmírnej kancelárie, ktorá zastrešuje odoslanie pohľadníc do americkej nadácie.
SGAC spája mladých nadšencov vesmíru na celom svete, pomáha im pripravovať sa na kariéru vo vesmírnom priemysle a neskôr ju rozvíjať. Organizácia so štatútom pozorovateľa v OSN pôsobí vo viac ako 150 krajinách sveta. Svoje zastúpenie má na najvýznamnejších udalostiach v oblasti budúceho smerovania vesmírneho sektora a jeho benefitov pre ľudstvo. Často spolupracuje aj s NASA, Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) a aktuálne aj s Blue Origin. Jej dvere sú otvorené pre študentov a mladých profesionálov vo veku 18 - 35 rokov. Viac informácii nájdete na https://spacegeneration.org/
Slovenská vesmírna kancelária vznikla ako spoločný projekt agentúry SARIO a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ministerstvo je zodpovedné za medzirezortnú politickú koordináciu a multilaterálne otázky medzinárodnej spolupráce, SARIO pokrýva implementačnú časť agendy — najmä rozvoj lokálneho vesmírneho ekosystému a lokálnych či medzinárodných partnerstiev.