MŠVVaŠ hľadá nadšencov pre vesmír, môžu sa zúčastniť na Expo v Dubaji

, Autor:
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu, ktorej cieľom je nájsť najväčších fanúšikov vesmíru z radov stredoškolákov, vysokoškolákov a učiteľov. Vybraní účastníci výzvy sa budú môcť zúčastniť na „vesmírnom týždni“ v rámci výstavy Expo v Dubaji. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

(SITA) – Stredoškoláci, ktorí dosiahli 1. októbra 2021 vek 18 rokov sa môžu do výzvy zapojiť poslaním fotky projektu, ktorý sa týka vesmírnej tematiky. Zároveň majú napísať esej o tom, prečo by sa chceli na výstave v Dubaji zúčastniť. Vysokoškoláci by mali poslať ukážku svojej doterajšej práce či projektu, ktorá sa týka vesmíru a vesmírnych technológií. Tiež by mali napísať esej o tom, ako by ich vesmírny týždeň v Dubaji mohol posunúť v ich kariére. Učiteľov môžu na výstavu Expo nominovať ich žiaci, ktorí pošlú fotku z hodiny a fotku projektu na vesmírnu tematiku, ktorý robili spoločne s učiteľom, ktorého chcú nominovať. Napísať by mali aj esej o tom, čím je ich učiteľ výnimočný. Prihlášky je možné rezortu školstva posielať do 31. augusta.

 

Výstava Expo v Dubaji ponúka na jednom mieste najnovšie technológie, vynálezy a vesmírne zaujímavosti, ako aj uznávaných odborníkov z vesmírnych agentúr či spoločností. Témou výstavy v Dubaji je „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“. „Sme presvedčení, že inovácie by mali mať svoje zastúpenie aj v školskom prostredí a práve preto chceme umožniť žiakom, študentom a učiteľom pozrieť si svetové trendy, získať inšpirácie a možno aj cenné kontakty, ktoré dokážu využiť aj v školách či budúcej kariére na Slovensku,“ povedal štátny tajomník rezortu školstva Ľudovít Paulis.


(c) 2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.