Viskupič ocenil úspešných študentov z medzinárodnej olympiády

, Autor:
Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič ocenil za reprezentovanie kraja v zahraničí študentov Janku Švrčkovú zo Senice a Dejana Prokopa z Galanty. Obaja sa zúčastnili 12. medzinárodnej olympiády v astronómii a astrofyzike, ktorá sa koncom roka konala v čínskom Pekingu, a obaja patrili v konkurencii viac ako dvoch stoviek účastníkov z 39. krajín k najlepším.

Zdroj: http://www.vuctt.sk

(SITA) – Švrčková zvládla svoje zadania na 91 percent a získala v Pekingu zlatú medailu, Prokop sa vracal na Slovensko s bronzovou medailou. „Teší ma to a zároveň aj motivuje. Uvedomujem si, že ešte stále viem málo a chcem sa veľa učiť,“ povedala o svojom úspechu Švrčková, ktorá prvý rok študuje na Matematicko-fyzikálnej fakulte na Karlovej univerzite v Prahe, rovnako ako Dejan Prokop. Obaja úspešní študenti vyjadrili presvedčenie, že sa po skončení štúdia vrátia na Slovensko. Predseda TTSK Viskupič oboch študentov prijal a ocenil ich za reprezentáciu kraja aj Slovenska. „Príklady priťahujú a verím, že táto dvojica motivuje ďalších mladých ľudí študovať prírodné vedy. Dúfam, že sa im bude dariť v škole a v našej krajine budú také podmienky, aby sa dokázali na Slovensku uplatniť,“ povedal Viskupič.

 

Agentúru SITA o prijatí študentov informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.


(c) 2019, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.