Prihláste sa na stáže do Európskej vesmírnej agentúry!

, Autor:
Radi by sme vás informovali o možnosti prihlásiť sa do programu Európskej Vesmírnej Agentúry ESA Young Graduate Trainees (YGT), ktorý absolventom magisterského štúdia ponúka 1- až 2-ročné stáže v niektorej z pobočiek ESA(ESTEC - Holandsko, ESAC - Španielsko, ESOC - Nemecko...).

Autor: ESA (Young graduate trainee Justyna Barys)

Vážení študenti / skorí absolventi,

radi by sme vás informovali o možnosti prihlásiť sa do programu Európskej Vesmínej Agentúry ESA Young Graduate Trainees (YGT), ktorý absolventom magisterského štúdia ponúka 1- až 2-ročné stáže v niektorej z pobočiek ESA(ESTEC - Holandsko, ESAC - Španielsko, ESOC - Nemecko...). Tento prestížny program je výbornou príležitosťou na naštartovanie kariéry vo vesmírnom priemysle a výskume. Ponúkaných je viac ako 100 pozícii s veľkou škálou zameraní, od fyziky a biológie cez IT až po manažment a ekonómiu. Úspešní záujemcovia dostanú možnosť pracovať na veľmi zaujímaých projektoch v prostredí špičkovej medzinárodnej vesmírnej organizácie.

Zoznam všetkých pozícií je dostupný na tejto stránke. Deadline na prihlášky je už o 2 týždne (17. December 2017), takže času na vypracovanie nezostáva veľa, ale vzhľadom na rastúcu kooperáciu Slovenska s ESA majú oslovenských študentov v týchto programoch záujem.

V prípade záujmu môžete taktiež kontaktovať niektorého zo 4 súčasných slovenských YGTs, budeme sa snažiť čo najrýchlejšie zodpovedať prípadné otázky:

Denisa Dosenovičová - Electrical Power Generators / Solar Power Generators
[email protected]

Matej Poliaček - Data Modelling & Software Engineering / Software Systems Division
[email protected]

Marcel Štefko - Mission Performance / JUICE Project Office
[email protected]

Peter Vaník - Technology Management / Technology Programmes Office
[email protected]